Уроки з математики 2 клас

Математика.2-й клас
Вчитель: Некрашевич В.В.

Круглі трицифрові числа. Тисяча.
 Дія  ділення. Назви компонентів дії ділення. Таблиця ділення  на 2.  Задачі на знаходження третього доданка.
Мета:Продовжувати роботу з круглими трицифровими числами у межах 1000.
Ознайомити учнів з таблицею ділення на 2 та назвами компонентів дії ділення. Продовжувати роботу над задачами на знаходження третього доданка.
           Закріплювати уміння в розв 'язанні прикладів і    задач застосовуючи таблицю ділення на 2, повторити одиниці часу. Повторити поняття «промінь».Вчити учнів розв'язувати задачі на ділення.
Розвивати логічне мислення, уяву,   творчі здібності дітей.
Виховувати почуття дружби, відповідальності, охайності.
Поглиблювати інтерес до математики..

Обладнання: таблиці, записи правил, музичні фізхвилинки.

                             Хід уроку
   Привітання.
 - Сьогодні незвичайний урок. Це урок змагання:1 – ий ряд – команда «Умійки», 2-ий – «Знайки», а 3-ій ряд – «Розумнички». Ви будете змагаться у знаннях, поведінці, у правильності та охайності записів на дошці та у зошитах. А в кінці урока ми вирішемо, хто переміг.
2.    Актуалізація опорних знань
     а) Вправа на уважність.
Працюємо у будиночку чисел.Заповнюємо порожні клітинки.
      б) Називаємо круглі трицифрові числа.
     в)Знайдіть сусідів числа 98 і 100.
Порівняйте у записаному числі кількість одиниць у розряді десятків із найбільшим одноцифровим числом.
-            Який запис получиться? 9=9
г) Робота з числовим променем (завдання 4).
3. Вивчення нового.
а)заповнюємо порожні клітинки у прикладах на таблицю :
2:2=1
4:2=2
6:2=3
8:2=4
10:2=10
б)вивчаємо напамять другу колонку;
12:2=6
14:2=7
16:2=8
18:2=9
20:2=10
в) перевірка у групах.
   4.Фізкультхвилинка
5. Активізація розумової діяльності учнів
 Складання задачі за малюнком.Запис розв’язання у зошиті.
6. Повторення назв компонентів дії ділення.
* Заповнення таблиці.
* Робота за правилом ( разом з диктором, напамять).
*Запис числових виразів.
7. Розвиток математичних знань.
 Робота над задачею на знаходження третього доданка.
а) робота за правилом ( разом з диктором, напамять);
в) розв’язання задачі двома способами ( на дошці  та в зошиті).
8.   Контроль, корекція і закріплення знань.
   Робота в групах.
а) Група «Умійки».
Завдання: скласти задачу на знаходження невідомого зменшуваного.
б) Група „ Знайки „.
Завдання: скласти обернену задачу на знаходження невідомого зменшуваного.
в) Група «Розумнички»:
скласти другу обернену задачу на знаходження невідомого зменшуваного.
9. Цікава геометрія.
Завдання: Позначити на прямій 3 точки. Визнач, скільки утворилося променів.
10. Закріплення уміннь в розв 'язанні прикладів та математичних виразів.
«Великі перегони.»
11. Підсумок уроку.
 - Який новий вид задачі вивчали?
 - Давайте згадаємо табличку на ділення.(Вчителька кидає мячик учню та називає приклад).
 - Мудра Сова спостерігала за вами та вирішила, що найкращою була команда …
 - Молодці. Давайте разом заспіваємо.(Пісенька «Маг»).





Немає коментарів:

Дописати коментар